Poradnik do PoE dla początkujących
Tricki, porady - Drzewko skilli, PoE Currency, Gems i SocketyCurrency
 
 
 
 
Poradnik skierowany do początkujących graczy, zawiera wszystkie informacje jakie niezbędne są do prowadzenia rozgrywki w Path of Exile i umiejętności korzystania z dostępnych dla nas opcji (ku własnemu pożytku)
 
Poradnik podzielony jest na proste do nauczenia segmenty/działy, ułożone kolejno od najbardziej podstawowych, do coraz bardziej zaawansowanych porad.
 
Miłej lektury
 
 
 
 
 
 
 
Drzewko skilli i PoE Currency
 
 
 

Path of Exile jest najbardziej “zcustomizowaną” grą MMO obecnych czasów, znaczy to tyle, że twórcy dali nam ogromne możliwości tworzenia swojej własnej i unikatowej postaci. Składa się na to unikatowa kompozycja ogromnego drzewka skilli, którego zdjęcie załączam poniżej (drzewko) oraz orbs w PoE, oddziałujących na nasz ekwipunek. Orbs są jednocześnie przedmiotami (items) oraz walutą w PoE (currency), dokładny opis każdego orb’a znajdziesz tutaj: http://poeorbs.pl/1_2_lista-poe-orbs.html
 
 
 
skilltree currency
 
 
 
Większość poradników sugeruje, aby samemu przejść path of exile 3 razy, to człowiek się nauczy. Zakładam jednak, iż skoro szukacie poradnika, to nie po to, by uczyć się na własnych błędach...i słusznie. Pamiętajmy że currency w PoE ma również wartość przeliczalną na prawdziwe pieniądze (rmt, czyli real money trade). Jeśli więc ktoś lubi marnować currency, niech zaprzestanie czytania tego poradnika.
 
 
 
 
 
Gemy (gems) i Sockety
 
 
 
Gemy dzielą się na dwa rodzaje, aktywne i pasywne
Aktywne - umiejętności jak Burning Arrows
Pasywne - pasywnie supportujące naszą postać, na przykład poprzez podniesienie prędkości ataku.
 
 
 
Oraz trzy różne kolory, gdzie każdy kolor przypasowany jest do innego atrybutu:
 
Czerwony - Siła (Strength)
 
Zielony - Zręczność (Dexterity)
 
Niebieski - Inteligencja (Inteligence)
 
 
 
Kolor gemu informuje nas również do jakiego socketu (pola na ekwipunku, w które możemy wsadzać gemy) należy włożyć nasz kryształek) możemy włożyć gem, tu kolejno czerwony do czerwonego itd.
Warto zaznaczyć iż sockety niekiedy są ze sobą połączone (pionowa, lub pozioma linia pomiędzy nimi), znaczy to tyle iż gemy położone w połączonych socketach, będą ze sobą współoddziaływać. Dla przykładu jeśli wstawimy wymieniony już gem odpowiedzialny za burning arrows, a do połączonego socketa wsadzimy gem pasywny przyśpieszający atak - nasza umiejętność będzie używana dużo szybciej.
 
 
 
Ilośc socketów można zmienić za pomocą orbs, których działanie opisaliśmy tuaj http://poeorbs.pl/1_2_lista-poe-orbs.html
W największych przemiotach takich jak zbroje oraz bronie dwuręczne, występować może aż 6 socketów, większośc przedmiotów maksymalnie 4 sockety, a broń jednoręczna tylko 3 sockety.
 
 
 
Gemy są przedmiotami, które zdobywają doświadczenie równolegle z naszym bohaterem, jeśli są aktywne w ekwipunku. Bardzo ważna porada, warto mieć gemy ubrane również w drugim ekwipunku (aby przełączyć ekwipunek wciskamy X), gdyż one również równoległe będą zdobywały doświadczenie . W żadnym wypadku nasze doświadczenie nie jest przekierowane do gemów i nie “dzielimy się” nim z gemami. Gemy mogą mieć poziom od 1 do 20, to samo tyczy się ich jakości (quality)
 
 
 
Wraz ze wzrostem doświadczenia gemów, wzrastają też wymagania jakie musimy spełnić by móc z nich korzystać. Niebieski gem na poziomie pierwszym będzie wymagał od nas tylko 30 pkt. inteligencji, natomiast na poziomie dwudziestym już aż 110 punktów. Każda profesja ma inne właściwości, niektóre idą w Dexterity, inne inteligencje - co może być problemem jeśli w postaci idącej w siłę, chcesz wesprzeć się gemem wymagającym dużej ilości punktów inteligencji. O ile na późniejszych etapach i znając mechanikę gry, jest to jak najbardziej osiągalne - o tyle warto to przemysleć, jeśli dopiero zaczynamy i nie chcemy bez sensu tracić swojego currency.
 
 
 
Dołączenie do party i odnalezienie towarzysza
 
 
 
 
 
Jak dołączyć do party opisaliśmy dokładnie w artykule “jak handlować w PoE (how to trade in PoE?)
 
Warto jednak dodać iż może zdarzyć się tak, że oboje znajdziecie się w tej samej lokacji, a nawet w tym samym miejscu - pomimo tego, nie będziecie się widzieć. Jest to normalny mechanizm gry, ponieważ wszyscy gracze nie pomieściliby się naraz w jednej tylko lokacji, dlatego działa to na zasadzie “światów równoległych”.
 
Należy wtedy wyjść z miasta i od razu do niego wrócić - będziecie się już widzieć.
 
trade

Artykuły

Co nowego w dodatku Path fo Exile: th War of the Atlas

new poe orbs
 
 
 
 
 
 
War of the atlas
 
W nowym dodatku:
 
Nowa liga: Abyss League
Tematem przewodnik dodatku jest dominacja nad światem, pojawia się potężna istota zwana Starożytnym (The Elder)
Przewodzi on swojej armii, zwiększając swoją moc poprzez wchłanianie starych bosów (shaper). Stoczymy aż 4 walki z The Elder oraz czterema Elder Guardians (Starożtyni strażnicy). Do Panteonu dołączył Shakari.Elder wchłania starych bossów, stając się coraz potężniejszym. Coś co na pewno zachwyci doświadczonych graczy Path of Exile, jest to nowe wyzwanie.

Nowe mapy:
-32 nowe mapy, w tym dwie unikatowe.
-Mapa Hallowed Ground ma teraz bazę Cemetery.
-Usunięto obszar The Hedge Maze, a wszystkie zadania przesunięto do The Imperial Gardens.
-Nowy unikatowy Strongbox
-Nowe przedmioty: Do naszego użytku oddano dwie nowe klasy broni, Shaper i Elder. Wypaść one mogą z Twórcy (the Shaper) i ze Starożytnego (The Elder) - jak i map w zależności od tego, pod czyim będą wpływem.
-48 Uniatowych przedmiotów
-Gems (Klejnoty): Unearth, Cremation, Bodyswap, Volatile Dead. Vulnerability.
oraz support gemy: Storm Barrier, Volley, Spell Cascade, Ancestral Call, Mirage Archer
 
Zmiana Mechaniki gry:
-Umiejętność (Keystone) Vaal Pact została radykalnie zmieniona, obecnie podwaja ona szybkość oraz maksymalną szybkość kradzieży życia, jednak nie daje natychmiastowej kradzieży życia.
-Aktywowane przez ciebie aury nie pojawiają się już na pasku z buffami (pozytywnymi efektami), aurami i ładunkami. Debuffy (negatytywnymi efektami) są teraz w osobnej „linijce”;
-Zwiększono ilość punktów doświadczenia niezbędną do zdobycia poziomów od 96 - 100, ponieważ zdobycie setnego poziomu zajmowało graczom coraz mniej czasu.
-Gdy twoje postać nieżyje, twoje minions (Słudzy, miniony) nie atakują i nie są atakowane.
-Zboostowano Desecrate, obecnie tworzy aż 5 sztuk zwłok (wcześniej tylko 3) oraz szybciej się regeneruje.
-Znerfowano Dark Pact, zadaje mniejszy damage oraz ma mniejszy zasięg, gdy używany jest na twoim życiu.

Nowe umiejętności
 
Map stash tab
Studio GGG na stronie PathofExile dodali wkładkę do skrzyni (oryginalna nazwa to Stash Tab), zaprojektowany i stworzony specjalnie do przechowywania map, jednak nie może ona przechowywać starych i nowych wersji map jednocześnie. Poniżej film z Youtube wraz prezentacją działania

Lista wyzwań
Poniżej grafikA z listą wyzwań, niestety narazie tylko w języku angielskim.
Thank You
Orb
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 War of the Atlas and war for the atlas, new update, old PoE orbs, exalted orbs and new poe orbs. poe orb, poe trade, poe shop, poe news. MMO, MMORPG, trade, buy poe orbs, buy exalted orbs
Handmade orbs for path of exile, it is really cheap. You have to know something about poe orbs (poe orbs)
Copyright ©2017 PoE Orbs, All Rights Reserved. Exalted orb for everybody, who need this? I love exalted orb
free website
built with
kopage